Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kocaeli UMKE Kilis Görevinde!

Güncelleme Tarihi: 14/03/2018

Kocaeli UMKE ekipleri Suriye sınırında görevlendirilmek üzere Kilis’e uğurlandı

Sağlık Bakanlığı tarafından Kilis ili Suriye sınır bölgelerinde bulunan ve 24 saat kesintisiz hizmet veren Seyyar Sınır Sahra Hastanelerinde 15 Mart – 03 Nisan tarihleri arasında görev yapmak üzere ilimizden 6 UMKE personeli Kilis’ e doğru yola çıktı.

Ekip içerisinde 2 ATT, 2 Hemşire, 1 Anestezi Teknisyeni ve 1 Laboratuvar Teknisyeni bulunuyor.

Kilis’e gidecek UMKE ekibinin çok sayıda gönüllü olması sebebiyle kura çekilerek tespit edildiğini  ifade eden Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney  “Bu gece itibari ile Vatanımızın hizmetine dahil olmak için yola çıkacaklar. Bizde kendilerini uğurlamak için buradayız. Onlarla gurur duyuyoruz. Vatan hizmetine koşmak için herkes sabırsızlanıyor. Bu çok takdir edilecek bir durum. Bizlerde aynı duygular içerisindeyiz. Allah oradaki Mehmetçiklerimize ve görev yapan sağlıkçı arkadaşlarımıza başarılar nasip etsin, onların ayaklarına taş değdirmesin. Kilis Elbey kasabasına kurulmuş olan sağlık tesisine gidecekler. İnşallah birkaç ay sonra da başka bir ekibimize daha göndereceğiz. Sürekli olarak Türkiye’nin değişik illerinden rotasyonel şekilde sağlık ekibi gönderiliyor. Araçlarımızla birlikte gidecek olan bu arkadaşlarımız hem sağlık hem arama kurtarma konusunda ihtisas sahibiler. İnşallah orada hayırlı hizmetler yapacaklar. Vatanımıza milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Onurlu ve Kutlu bir göreve gittiklerinin bilincinde olduklarını belirten Kocaeli UMKE ekibi “İnşallah hayırlısıyla gidip geleceğiz. Her zaman Vatanımızın Milletimizin yanındayız. Böylesine bir konuda vatanımıza hizmet etmek bizim için onurdur gururdur” ifadelerini kullandılar.

  • IMG_1726.JPG
  • IMG_1729.JPG
  • IMG_1739.JPG