Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Staj Programları

Güncelleme Tarihi: 07/12/2018

Yaz Stajı Başvuru Koşulları

Her yılın Mart ayının sonunda Müdürlüğümüze bağlı sağlık tesislerinde yaz stajıyapmak için alınabilecek öğrencilerin alan ve kontenjanları müdürlüğümüz tarafındanilgi mevzuat ve kanunlar çerçevesinde belirlenir.

Yaz stajı başvuruları her yıl Nisan ayının ilk haftası başlar mayıs ayının son haftası sona erer.Yaz stajlarında il dışında okuyan ancak ailesi (anne-baba diğer akrabaların teyze amca vs. ikametgahları kabul edilmez ) burada ikamet eden öğrencilere kontenjanlar dahilinde yaz stajı yaptırılır.Başvurular şahsen kuruma yapılır.Mail yada fax ile başvurular kabul edilmemektedir.

Yaz Stajı Başvurularında İstenen Belgeler

1-Öğrenci Belgesi

2-Staj Başvuru Formu (Mutlaka okul tarafından onaylanmış)

(Onaysız formlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.)

3- İl dışındaki Üniversitelerde eğitim gören öğrenciler için ailesinin (anne-baba) Kocaeli’de ikamet ettiğine dair İkametgah Belgesi.

4-Yaz stajı başvuru dilekçe örneği için  tıklayınız.

Dönem Stajları ve Beceri Eğitimleri

Dönem stajları ve beceri eğitimleri için il içerisinde staj yapacak öğrencinin fazla olması sebebiyle il dışında okuyan öğrenciler kabul edilememektedir.

Kocaeli Üniversitesi öğrencileri için Kocaeli Üniversitesi rektörlüğü ileyazışmalar yapılarak ilgili alanda ilgili kuruma kontenjanlar dahilinde yerleştirmeler yapılır.Dönem stajlarında şahsi başvuru alınmaz.

Beceri eğitimleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde mevcut kamu ve özel okullarınilgili alandaki öğrencileri İl İstihdam Kurulu kararı ile 3. 2. Ve 1. Basamak sağlıktesislerindeki kontenjanlara yerleştirilir.Beceri eğitimlerinde kontenjanların dağılımı İlMilli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılarak okullara bildirilir ve hangi öğrencinin hangisağlık tesisinde beceri eğitimi yapacağını okul müdürlükleri belirler.BeceriEğitimlerinde de şahsi başvuru kesinlikle kabul edilmez.