T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Özel Harekâtçılara Temel İlk Yardım Eğitimi Verildi

Güncelleme Tarihi: 08/02/2018

Özel Harekâtçılara Temel İlk Yardım Eğitimi Verildi

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri birimi tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen “Sen de Yaşama Umut Ol Kocaeli İlkyardım Gönüllüleri Projesi” kapsamında,  Fuar içinde bulunan Sivil Toplum Merkezi eğitim salonunda, İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekât Şube Müdürlüğünde görevli olup Suriye sınırında görev yapacak polis memurlarına yönelik “Temel İlkyardım Eğitimi” verildi.

İki gün boyunca toplam 16 saat süren eğitimlerde 20 polis memuruna eğitim gerçekleştirildi. Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ilk yardım eğitmenleri  Arif Akçay, Fahri Çiğdemoğlu ve Özge Kurt ile Büyükşehir Belediyesi İlk yardım eğitmenleri Gülay Örcün, Hatice Gönül, Öznur Ceylan tarafından verilen eğitimde, “Temel İlkyardım Eğitimi” kapsamında hasta ve olay yeri değerlendirme temel yaşam desteği kanamalar, kırık çıkık burkulma yanık donma ve sıcak çarpması, hayvan ısırmaları ve zehirlenmelerde ilkyardım, boğulmalarda ilkyardım teknik ve uygulamaları ile yaralı taşıma teknikleri anlatıldı. Eğitim sonunda başarılı olan katılımcılar, İlkyardımcı sertifikasını almaya hak kazandılar.

Özel Harekâtçılara verilen “Temel İlkyardım Eğitimi” ile alakalı bilgiler veren Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Arzu Aşı “Bazen başımıza talihsiz kazalar gelebiliyor ya da bir anda olmadık sağlık problemleri ile karşılaşabiliyoruz. Her an karşılaşabileceğimiz olumsuz olaylarda ilkyardım uygulamak hayati önem taşımakta. Emniyet personeline temel ilkyardım eğitimi vererek kişinin beyninde gerçekleşebilecek hasarları en aza indirgeyerek ölüme varmadan, sağlık ekibinin geleceği ana kadar korumak istiyoruz” diye konuştu.

Özel Harekât Müdürlüğünde görev yapan polis memurları, kendilerine verilen “Temel İlkyardım Eğitimlerinin hayatlarının her alanında gerekli olduğunu ifade ederek, eğitimcilere ve projede emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

  • IMG_0404.https://webtasra.saglik.gov.tr/EditorHandler?tip=3&anah=65855&token=Basic%20Q148NY0KlkJ7Y+/PdOFdUISikCPlptZMBrWk+LPstZr99paQajAGXIgbEQmB5dOFV/Hz465BjtQMO8X/M9+t0NsQddd6k7CZ95l2Z7C/OpE=JPG
  • IMhttps://webtasra.saglik.gov.tr/EditorHandler?tip=3&anah=65861&token=Basic%20Q148NY0KlkJ7Y+/PdOFdUISikCPlptZMBrWk+LPstZr99paQajAGXIgbEQmB5dOFV/Hz465BjtQMO8X/M9+t0NsQddd6k7CZ95l2Z7C/OpE=G_0423.JPG
  • IMG_0411.JPG
  • IMG_0430.JPG
  • IMG_0428.JPG
  • IMG_0413.JPG
  • IMG_0421.JPG
  • IMG_0417.JPG
  • IMG_0398.JPG